מה היא שיטת ®MELT?

שיטת ®MELT הנה גישה מהפכנית לחיים ללא כאבים, המסייעת בשמירה על הבריאות, החיוניות ועל אורח חיים פעיל לשנים ארוכות. טכניקה זו, הנמצאת בהליכי רישום כפטנט, היא שיטה מוכחת מדעית לטיפול עצמי ומעשי, אשר אלפי אנשים ברחבי העולם כבר אימצו בחום.

מחקר חדש גילה זה מכבר את החוליה החסרה לחיים נטולי כאב: מערכת עצבים מאוזנת ורקמות חיבור בריאות. שני מרכיבים אלה חוברים יחדיו ומעניקים לגופינו תמיכה, הגנה ותקשורת גוף-נפש. Sue Hitzmann פיזיולוגית מעשית ומומחית לרקמות, חיברה את המדע החדשני העוסק בממשק בין מערכת העצבים לרקמות החיבור (the neurofascial system) ואת הטיפולים המעשיים לשיטה מיוחדת במינה הנקראת ®MELT.

למי מיועדת שיטת ®MELT?

שיטת ®MELT מיועדת לכל מי שמעוניין להאט את תהליך ההזדקנות ולחיות חיים ארוכים וטובים יותר. השיטה היא בגדר חובה עבור אנשים בשנות ה-40 וה-50 לחייהם הרוצים להישאר פעילים, ניידים ועצמאיים. שיטת ®MELT מיועדת למבוגרים, צעירים וספורטאים אשר רוצים לשמור על כושר וחיטוב ולהגיע לביצועים אופיטימליים ללא מגבלת השחיקה מאימון.

®MELT מיועדת לכולם! גם במצב של הריון, פציעה, החלמה מניתוח, עודף משקל, חוסר ניידות, כושר ירוד, ניידות מוגבלת, כאב כרוני, החלפת מפרק הירך/ברך או מחלות עצם – עדיין אפשר לתרגל את ®MELT. זו היא נקודת ההתחלה הטובה ביותר לכל תכנית אימונים.

מה הם יתרונותיה של שיטת ®MELT?

שיטת ®MELT מסייעת ביצירת גוף חזק וגמיש השומר על יציבה ומנח גוף אופטימליים לתמיד. אתם תיווכחו ותרגישו בתוצאות כבר לאחר השיעור הראשון!

®MELT מסייעת בשיפור:

 • גמישות ותנועה
 • יציבה
 • תוצאות אימון
 • טווח תנועה
 • שינה ועיכול
 • תחושת רווחה כללית

®MELT מסייעת בהפחתת:

 • כאבים ומיחושים
 • קמטים וצלוליטיס
 • כאבי ראש
 • מתח
 • שסכנת פציעות

כיצד פועלת שיטת ®MELT?

חיי היום-יום יוצרים מתח בגופינו. ישנם גירויים רבים הגורמים ללחץ, החל מישיבה בשולחן כתיבה וכלה בריצת מרתון. נשיאת תיקים כבדים וילדים, כמו גם כל סוג של תרגיל ולו העדין ביותר, גורמים למתח הנכלא בגופינו. גירויים הגורמים ללחץ רגשי, נפשי וסביבתי כגון מזון מעובד, תרופות, רעלנים סביבתיים ודאגות היום-יום יוצרים גם הם מתח בגופינו.

מחקר חדש גילה כי ה"מתח התקוע" אכן כלוא ברקמות החיבור, אשר מקיפות כל מפרק, שריר, עצם ואיבר. מתח לכוד שאינו מטופל גורם להתייבשות ברקמות החיבור ולנזק תאי. כך נוצרת תגובת שרשרת המתחילה בכאבים ובתחושת נוקשות וממשיכה בבעיות בריאות רווחות כגון כאבי צוואר וגב תחתון, כאבי ראש, נדודי שינה, בעיות עיכול ופציעות. הזדקנות מואצת ובעיות בריאות כרוניות עלולות להיות השלב הבא, מה שמותיר אותנו עם אפשרויות מוגבלות כמו תרופות, ניתוח וסגנון חיים פסיבי.

אולם, כשרקמות החיבור רוויות לחות וחופשיות מחסמים, הגוף מתפקד בצורה אופטימלית יותר. שיטת ®MELT היא טכניקה מהפכנית השומרת על רקמות החיבור ומערכת העצבים שלנו במצב מצוין ומאטה את תהליך ההזדקנות. שיטת ®MELT מחדשת את הלחות ברקמות ומשחררת את המתח של חיי היום-יום הנלכד בגופינו. אין גישה מעשית אחרת, למעט ®MELT, המטפלת ברקמות החיבור, תהיה זו תזונה, התעמלות, יוגה, מדיטציה או ויטמינים.

שיטת ®MELT קלה ללמידה, נתמכת בידי מחקר מתקדם, ומבטיחה תוצאות מידיות שתראו ותרגישו כבר בפעם הראשונה שתתרגלו. שינויים ביציבה, בגמישות, באנרגיה, במצב רוח ובתפקוד באים לידי ביטוי תוך כמה שיעורים בלבד.

האם שיטת ®MELT דומה ליוגה, פלדנקרייז, פילאטיס או פיזיוטרפיה?

לא. שיטת ®MELT אינה דומה לאף שיטה אחרת מפני שהיא מטפלת במערכת שונה לחלוטין בגוף. שיטת ®MELT מיועדת לממשק בין רקמות העצבים לרקמות החיבור ואילו שאר השיטות מיועדות למערכת השרירים או השלד של הגוף. סו היצ'מן הציגה לראשונה את המדע החדשני לעולם הספורט והבריאות באמצעות שיטת ®MELT.

האם שיטת ®MELT נבדקה על-ידי מומחים?

כן, השיטה נבדקה בידי רופאים בעלי מוניטין בינלאומי, מדענים נוירולוגיים, וחוקרים בתחום רקמות החיבור כגון: ד"ר בן דומב, טום מיירס, פרופ' גיל הדלי, פרופ' רוברט שלייפ וז'אן פייר ברל. כולם הסכימו כי שיטת ®MELT נתמכת מדעית ומבטיחה תוצאות יוצאות מן הכלל.

באיזו תדירות עליי לתרגל את שיטת ®MELT?

יש לתרגל את השיטה כ-15 דקות לפחות, שלוש פעמים בשבוע כדי לחוות תוצאות מידיות ולטווח ארוך. אם ברצונכם לתרגל מדי יום, למה לא?
תרגלו לפני אימון כוח כדי לשפר את ביצועי השריר או אחרי אימון קרדיו/ארובי כדי לשחרר את התכווצות השרירים ונוקשות המפרקים.
אנשים המתרגלים את ®MELT באופן קבוע מגלים שהם רוצים להתאמן לעתים קרובות יותר. זה פשוט הרבה יותר נעים להיות בתזוזה כאשר הגוף מלא באנרגיה ונטול כל כאב.

למה כדאי לתרגל את השיטה?

שיטת ®MELT משתייכות לארבעת היסודות של השיטה הנקראים גם כארבע ה-ל':

להתחבר, לאזן, לשחרר וללהחדיר לחות

להתחבר מחדש: כדי לחולל שינויים מקיפים ותמידיים בגופך, עליך להעריך את מצב הגוף לפני ואחרי ביצוע כל טכניקה. זה הוא יסוד השיטה:
1.ביצוע הערכה
2. ®MELT
3.ביצוע הערכה מחדש

טכניקות החיבור משקיטות את מערכת העצבים, משחררות את הגוף מלחצים ומחזקות את החושים כמו גם את הקשר בין הגוף והנפש. ביצוע הערכה עצמית קצרה של חוסר האיזון בגוף מאפשרת לך לזהות את האזורים בגופך שדורשים תשומת לב ולחוש בשיפור ובשינויים כלליים.

לאזן: טכניקות אלה מתמקדות בסרעפת, בליבה הנוירולוגית ובמערכת העצבים האוטונומית. טכניקות האיזון של ®MELT מקשרות ומרחיבות את טווח התנועה התלת-מימדי של הסרעפת, ההכרחי למניעה או צמצום כל סוג של כאב ולשמירה על תפקוד אופטימלי של האיברים.

בנוסף טכניקות אלו מאזנות את הליבה הנוירולוגית, המאפשרת איזון כולל של הגוף, תמיכה במערכת העיכול, ויציבות עמוד השדרה. חוסר איזון של מערכת זו הוא הגורם המשותף לכאבי גב, בעיות עיכול, כרס בשיפולי הבטן התחתונה ועוד. שיטות אימון מסורתיות אינן מתייחסות ולעתים מתעלמות ופוגעות בליבת המערכת הנוירולוגית. טכניקות האיזון של ®MELT מחזירות את הליבה הנוירולוגית לאיזון ולתפקוד אופטימליים.

טכניקות האיזון של ®MELT משחררות את הגוף מתפקוד של טייס אוטומטי – מערכת העצבים האוטונומית. אתחלו מחדש את הטייס האוטומטי שלכם על מנת לחסוך באנרגיה במקום לעבוד בצורה בלתי יעילה ולכלות משאבי אנרגיה יקרים. עברו לאנרגיה ירוקה גם ביחס לגופכם!

לשחרר: הורדת לחץ בצוואר, בגב התחתון ובמפרקים של עמוד השדרה, כפות הידיים וברגליים הכרחי לשמירה על אורח חיים פעיל ללא כאבים! שחררו את העומס על המפרקים שגורם לכאבים כרוניים, דלקות ואי נוחות בעזרת טכניקות מעצימות אלה.

להחדיר לחות: ®MELT מחדשת את הלחות (הידרציה) של רקמות החיבור ומשחררת את המתח הכלוא בתוך גופינו. התייבשות גורמת לכאבי גוף ומפרקים, הצטברות רעלים ויציבה רעה, קמטים, צלוליטיס, הפעלה לא נכונה של השרירים וכמויות עצומות של מתח נפשי ופיזי. תהליכי ההזדקנות, אימון גופני וביצוע פעילויות שחוזרות על עצמן בעבודה ובבית גורמות להתייבשותן של רקמות החיבור. הטכניקות הייחודיות של ®MELT מעוררות את הקולטנים ברקמות החיבור לשמור על גופכם עירני, רווי ומוכן לכל מה שיש לחיים להציע!

© Copyright 2017 MELT®. Israel. All Rights Reserved Design by: michalerez.com Developed by: 4hilton.com